EFOP-1.8.5-17 MENŐ MENZÁK AZ ISKOLÁKBAN

Legyen ételstílusod az Egészség! című projekt az Irinyi Károly Alapítvány megvalósításában 2017. novembertől 2018 októberéig tartott.

A projekt célja:

A gyermekek egészséges táplálkozásához szükséges tudása és készségeinek megszerzése bővüljön, az iskolás gyermekek egészséges táplálkozási szokásainak megerősítése, a program végére a gyermekek és családjaik egészségtudatos életmódra váltsanak:

– tudatosan fejlesszék az egészség – és mozgás kultúrájukat és igényük legyen a mozgásra és a helyes táplálkozásra.

A projekt első eleme az egészséges életvitelhez, az egészség megőrzéséhez és a betegségek megelőzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati foglalkozások megtartása külön-külön az

alsós és felsős diákok részére. A projekt második eleme a fűszerkert kialakítása, építése volt. A tanulók feladata a fűszernövények felismerése, a talaj előkészítése, a csiráztatás, az ültetés és a vetés, valamint a betakarítás és feldolgozás ismereteinek elsajátítása volt.

A projekt harmadik eleme a dietetikai és táplálkozási tanácsadás, amelyen elsősorban az

iskola diákjai vettek részt, de az egészségmegőrzés és a betegségmegelőzés érdekében szülők és hozzátartozók részére is tartottunk tanácsadást.

Konyhai eszközök beszerzése és ballonos ivóvíz vételezésének kialakítása is megvalósult.

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA: EFOP-1.8.5-17-2017-00071

A TÁMOGATOTT NEVE: Irinyi Károly Alapítvány

A PROJEKT CÍME: „Legyen ételstílusod az Egészség! – Menő Menzák program sorozat megvalósítása Esztáron”

TÁMOGATÁSI ÖSSZEG: 19 999 999,- Ft