Sportnap

Szakmai beszámoló

Program neve:                                                  Sportnap
Helyszín: Fekete Borbála Általános Iskola Irinyi Károly Általános Iskolája4124 Esztár, Petőfi u. 4/b.
Időpont: 2015. 06.05.
A foglalkozás időtartama: 8 óra időtartam8:00 – 16:00
Megvalósító pedagógus  neve:                                                                               VAJAS VIKTOR

A sportnapra 3 instruktor és egy előadó érkezett. Reggel bemutatkozással indult a nap, majd segítettünk a szükséges eszközöket kihozni a szertárból. A kollégák 8 csapatot alakítottak ki, amiben mi is részt vettünk. A gyerekek egymás ellen versenyeztek, a helyezések szerint pedig pontszámokat kaptak. Az első program táncverseny volt (zumba), a tanulók igen aktívan részt vettek, mindenki követte az oktató mozgását. Ezután sorversenyek következtek. Két feladat volt, kétszer négy csoportban versenyeztek a gyerekek, az első forduló után előadáson vettek részt, aminek a témája a súlyemelés volt. Egy igazi világbajnok súlyemelő tartotta a prezentációt, Kecskés Zoltán szavait figyeltük ámulva a súlyemelés történetéről. A második sorverseny fordulója után ismét Zoltán tartott egy előadást, táplálkozás témában. Ekkor megismerkedhettünk a helyes, egészséges étkezés előnyeiről, illetve a helytelen táplálkozás hátrányairól. Ebéd után zumbázással égettük a kalóriát, majd eredményhirdetés következett. Tartalmas napon vagyunk túl, a gyerekek és mi is nagyon élveztük.

Feladataim voltak:

• Az előadó munkájának segítése
  • Fényképezés
  • Dokumentálás
  • Csoport alakítás segítése
  • Terem berendezése
  • Mozgások irányítása
  • Eszközök kiosztása
  • Gyerekek felügyelete
  • A program zökkenőmentes lebonyolításának biztosítása
Posted in .