VII. Szumó Robot Esztár Kupa

47379727_2230051203917804_2703000924292382720_oA visszatérő csapatok mellett idén több új versenyző is nevezett a 7. Szumó Robot Esztár Kupára. A 33 nevező közül végül 29 robot érkezett a MOY Rendezvényházban tartott versenyre. Legmesszebbről Kárpátaljáról érkezett csapat, de voltak Kecskemétről, Kisvárdáról, Hajdúszoboszlóról, Debrecenből, Balmazújvárosból, Hajdúböszörményből, Hajdúdorogról, Derecskéről is csapatok. Természetesen esztári tanulók is készítettek gépeket erre a neves alkalomra, ami mára már országos szinten elismert, de határainkon túlra is átnyúló hírnévre tett szert. Köszönhető ez többek között az esztári vendégszeretetnek, melyet mi sem bizonyít jobban, minthogy minden csapat kapott valamilyen kisebb-nagyobb ajándékot. Ehhez nagyon nagy segítséget nyújtottak támogatóink, akiknek ezúton is köszönjük az önzetlen felajánlásokat: Széles Tamás és Családja, Németh Tüzép, MOY Rendezvényház, Esztár Község Önkormányzata, Gáborján Község Önkormányzata, Bohos ostor, 94 Nagy Pékség, Mándoki Zsolt, Berettyóújfalui Tankerületi Központ, Nagy Gyula, József Attila Művelődési Ház és mindenki aki hozzájárult a rendezvény lebonyolításához. A több mint 70 versenyző, 20 felkészítő tanár és kísérő a versenyszervezőkkel együtt teljesen megtöltötték a termet. A regisztráció után Törökné Csörsz Csilla, az Irinyi Károly Általános Iskola és AMI intézményvezetője mondta el megnyitó beszédét, melyen egy örömhírt is közölt az Irinyis diákokkal, miszerint a közeljövőben, új eszközökkel bővül intézményünk robotika eszköztára. A mérlegelés után elkezdődött a selejtező, két pályán összesen 112 mérkőzést vezettek le a bírók, iskolánk jelenlegi és volt diákjai Kerekes Brigitta, Gurzó Vanda, Halász Zoltán és Szabó Attila. 16 csapat jutott tovább a négy csoportból. Még az elődöntő előtt megtartottuk a szuperkupát, melyre szinte minden jelen lévő robottal beneveztek a versenyzők, a nap egyik legizgalmasabb része után a Kecskeméti Szakképzési Centrum Gáspár András Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája egyik csapata a Huszár Gál Általános Iskola egyik csapatával párban nyerték el a szuperkupa győztes címet. A legjobb 16 között három esztári csapat is lehetőséghez jutott, hogy eljusson a döntőig. Végül egy hajszálon múlt, hogy nem került be a legjobb négy közé Gajdics Imre, Jónás Milán és Szécsi Levente csapata. Ezzel, ők lettek a legjobbak a helyi diákok közül. A döntő után egy kecskeméti csapat állhatott a dobogó legfelső fokára, a második helyet a hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium tanulói szerezték meg a kecskeméti iskola másik csapata előtt, akik a harmadik helyen végeztek. A feszített tempóban lejátszott fordulók után 4 órára minden résztvevő elhagyta a verseny helyszínét, tapasztalatokkal, izgalmakkal, élményekkel teli azzal az ígérettel, hogy jövőre ismét találkozunk.

Posted in Egyéb.