2022. december 5. Második adventi gyertyagyújtás

Felelős: Pelleiné Daróczi Enikő, Vajna Fernanda

Második alkalommal is hívogattuk a gyerekeket, hogy a következő gyertyát is közösen gyújtsuk meg, ami a reményt jelképezi. Mivel amúgy is vártuk a Mikulást, így ehhez kapcsolódóan választott az énekkar dalokat. Az éneklésen kívül pár gondolatot hallhattunk a Mikulás eredetéről.

Advent második napja kapcsán a tanulókkal 3D-s csillagok elkészítésébe kezdtünk és úgy tervezzük, hogy a karácsonyfát fogjuk velük feldíszíteni. Az elkészítésében a hatodikos korosztályt vontam be, akik nagy várakozással tekintettek a feladat elébe. Elmondtam számukra, hogy milyen szándékkal szeretném velük elkészíttetni a csillagokat. Nagy lelkesedéssel kezdtek a feladat megoldásához, hiszen tudták, hogy az ünnepi fát fogja majd díszíteni az alkotásuk. A munka jó hangulatban zajlott és nagyon szép, illetve precíz alkotások születtek, a tanulók pedig izgatottan várják, amikor majd az elkészült csillagokkal felékesíthetik a fenyőfát.