2022. november 28. Első adventi gyertyagyújtás

Felelős: Pelleiné Daróczi Enikő, Vajna Fernanda

Advent első vasárnapja alkalmából nagyszünetben összegyűltek a felsős osztályok, hogy iskolánk adventi koszorúján közösen meggyújtsuk az első gyertyát, ami a hitet jelképezi. Majd ezután az énekkar két az alkalomhoz illő dallal segített az ünnepre hangolódásra. A műsort Pelleiné Daróczi Enikő beszéde nyitotta meg és az intézményvezetőnk zárta le.

Az első adventi gyertya meggyújtása kapcsán az ötödik osztállyal hangolódtunk rá az ünnepi várakozásra. A tanóra folyamán a tanulókkal egy különleges karácsonyfa óriásplakát elkészítésébe fogtunk. A karácsonyfa 22 elemből készült el, amelyet összerakva egy egységet alkotott a 22 tanuló által elkészített egy-egy fenyőfarészlet. Minden gyerek belevitte a saját élményeit az ünnepi várakozással kapcsolatban és kreatív vizuális technikákkal fejezte ki azt. A rajzos tevékenység jó hangulatban zajlott, a tanulók felszabadult, derűs légkörben alkották meg saját kis részleteiket, közben mindenki elmesélte a munkájához fűződő emlékeit. Ezek után mindenki megfogta a saját kis részletét és tematikusan felépítettük a karácsonyfát ábrázoló óriásplakátot az iskola aulájában, amely máris ünnepi hangulatot kölcsönzött az intézménynek.