2022. szeptember 27. Pályaorientációs

Pályaorientációs nap és foglalkozás (Berettyóújfalu)

Szeptember 27-én a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által megrendezésre kerülő őszi pályaorientációs napra reggel 8 órakor indultak az Irinyi Károly Általános Iskola 8. osztályos tanulói Vajas Viktor osztályfőnök vezetésével Berettyóújfaluba, a Brózik Dezső Mezőgazdasági Szakközépiskola és Szakmunkásképző Intézetbe. Tanulóinkhoz Hencidáról, Szentpéterszegről és Berettyóújfaluból is csatlakoztak gyerekeket. A megnyitón az iskola igazgatója köszöntötte az odalátogató tanulókat, majd az iskolaszerkezetről, szakokról ejtett pár szót, ahova lehet jelentkezni. A mezőgazdasági gépszerelők megmutatták, hogy hogyan kell kereket cserélni, azt ki is lehetett próbálni. Aztán láthatták azt a modern technikát, amit a traktorba szereltek bele, és segít abban, hogy valaki kézügyi irányítás nélkül vezesse, majd bele is lehetett ülni és működtetni technikát.

Később a részt vevő gyerekek elmentek a tanműhelybe (tankonyhába) ahol megmutatták hogyan lehet megaszalni a szilvát, készítettek számukra kettő féle sajtot (zelleres, lilahagymás), pogácsát, szilvalekváros kenyérfalatokat és mustot is kínáltak. Bemutatták a brióskészítés fajtáit: brióskalács, briós kifli, cukros briós.

Végül átmentek egy marhatelepre, ahol megnézhették az állattartományt.