A magyar népmese napja az Irinyi Károly Általános Iskola Csere-erdő Általános Iskolájában

„A gyermekkornak két tündérvilága van: cselekvés síkján a játék, és szellemi síkon a mese.”-

 (Kádár Annamária)

Iskolánk alsó tagozatos tanulóival minden évben megemlékezünk „A magyar népmese napjá”-ról. Nem volt ez másképpen az idei tanévben sem. A délutáni napközis foglalkozás keretében rendeztük meg ezt az eseményt. Először felidéztük, mire emlékeznek ezzel a nappal kapcsolatosan a gyerekek, majd mesefilmet néztünk, illetve mesemondót hallgattunk meg az internet segítségével. Aztán a 3-4. osztályosok egy rövid rejtvényt fejthettek meg, ami a mesékről, meseszereplőkről szólt. A továbbiakban mind a négy osztály tanulói színezhettek vagy király, vagy királykisasszony színezőt, amit körbevágtak, majd hurkapálcára felragasztva készen is voltak a bábok, melyekkel párbeszédeket rögtönözhettek, valamelyik ismert mesét felidézve. Kellemesen és hasznosan telt el ez a délután, mert örömmel vesznek részt a gyerekek az ilyen tevékenységekben.

Posted in Egyéb.