Október 21. 1956. október 23. Nemzeti Ünnep

A hagyományoknak megfelelően ebben a tanévben is részt vettünk az 1956. október 23.-ai forradalom és szabadságharcra emlékező iskolai műsoron az esztári József Attila Közösségi Színtérben.  Mint minden évben, most is a hetedik osztályosok készültek a megemlékezésre iskolai szinten. Először egy rövid videót nézhettünk meg a közösen, ami két fiatal háborúban töltött időszakáról szólt, hogy védték meg hazájukat, Magyarországot, illetve, hogyan találtak újra egymásra öregkorukban. Hiszen arra az időszakra leginkább jellemző volt az összetartás, de az elszakadás is. Előbbire A Pál utcai fiúk című előadás betétdala erősített rá, ahol az egész osztály közösen énekelte a „Mi vagyunk a grund” című számot, melyben közös koreográfiával és felszereléssel készültek. Ezután személyes beszámolókat hallgathattunk meg, melyeket rokonoktól szereztünk be. Az Ismerős arcok „Nélküled” című számát énekeltük, s gyújtottak gyertyát a szabadságharcban elesett emberekért. Végül a lányok egy árnyjátékkal fejezték be a műsort, melyben egy szerelmespár szétválásáról láthattunk jeleneteket.

Posted in Egyéb.